חודש המודעות לסרטן השד

זה הזמן לחוש את עצמך
כל שנה חודש אוקטובר מביא איתו רוח ורודה במיוחד בניסיון להעלאת המודעות לסרטן השד ואבחון מוקדם. מחלת הסרטן ובעיקר סרטן השד, הפכה להיות מגיפה של ממש ונראה כי היא אינה פוסחת על אף בית בישראל ובעולם. אם בעבר סרטן השד היה קרוי גם "סרטן הגיל השלישי", היום לצערי וגם מקרוב אני רואה מקרים של נשים מאובחנות בגילאים צעירים מאוד, צעירים מדי. בדיוק בגלל זה חשובה מאוד המודעות, וחשוב מאוד להקפיד על ביקורת חצי שנתית ואפילו בדיקה עצמית מדי שבוע בבית. 

אם יש ספק, אין ספק
החיים האישיים של כולנו והתקשורת, מלאים בסיפורים על נשים שהקשיבו לגוף שלהן, ובמקביל גם לאנשים שאמרו להן משפטים כמו: גוש כואב הוא לא סרטני, בהנקה יש גושים של חלב אז אין לך מה לדאוג תהיי רגועה, ועוד. את הבדיקה החצי שנתית שלכן תהפכו למשהו קבוע ביומן, כמו פגישה עסקית, כמו יום עבודה, כמו מסיבת סיום של הילד בגן. לוותר על המשבצת הזו ביומן שלכן למען משהו אחר, יכול לעלות לכן בחיים שלכן. מיתוסים על סרטן שד קיימים כבר עשרות שנים, וזה הזמן להפסיק לשים את החיים שלנו בידי שמועות והמלצות של חברים ומשפחה. חודשיים הבדל בין אבחון יכול להיות ההבדל בין שלב סופני לבין טיפול מניעתי והחלמה מלאה. אנחנו מכירות את הגוף שלנו יותר טוב מכל רופא וכל בעל ניסיון. הרגשתן משהו כשמיששתן? לא בטוחות אם כן או לא? אל תחכו. תקבעו תור, היום, עכשיו. 

גילוי מוקדם מציל חיים
השנה גם אני לוקחת חלק בפעילות, יחד עם עמותת Pink lemon tree המסייעת לנשים נשאיות גן ה-BRCA ומוטציות נוספות שלו. נשים נשאיות BRCA בוחרות לא פעם לעבור כריתה מניעתית של הרחם, השחלות והשדיים. מטרת הניתוח היא להקטין משמעותית את הסיכוי שלהן לחלות, אשר עומד על לא פחות מאשר 83% אחוזים לנשאית הגן, וזה מספר מטורף. נשים אשר בחרו בחיים, בחרו שלא להיות פצצה מתקתקת ולעבור את הניתוח הכל כך מורכב הזה בכל כך הרבה רבדים נתקלות לא פעם בקשיים מול חברות הביטוח, המוסד לביטוח הלאומי והחברה עצמה. עמותת פינק אשר הוקמה על ידי רויטל קנינג שאובחנה כנשאית ועברה את ההליך המורכב הזה בעצמה, מעניקה תמיכה ולא מעט רוח גבית לנשים הבוחרות בדרך הזו.

לנהל את החיים של עצמכן
כמאמנת כושר לנשים בהריון, בטיפולי פוריות ואחרי לידה, אני נתקלת מידי יום בנשים שנותנת לסביבה, לקריירה, לעומס לנהל אותן. נשים שרק אחרי שהן נתקלות בנורה אדומה של החיים הן מקדישות לעצמן את הזמן הזה. הזמן להיות בריאה יותר, הזמן לנהל את החיים שלך, הזמן להחליט על עצמך. אז חודש אוקטובר הוא זמן מצוין להתחיל לחיות את החיים שאתן רוצות לחיות, אבל יותר מהכל להחליט שאתן רוצות בכלל לחיות אותם. מה זה אומר? סיימו לקרוא את המילים שלי וחייגו לקופת החולים שלכן או היכנסו לאפליקציה, ובשנייה תאמו לעצמכן תור לבדיקת שד. אל תגידו שאין לכן זמן, אל תגידו מחר-כך, אל תגידו שאין לכן סרטן במשפחה וזה לא רלוונטי לכן. זה רלוונטי לכולנו.
לכל שאלה, מלאי את הטופס או התקשרי:
או התקשרי
אוריון  -  שיווק באינטרנט | בניית אתרים