פעילות גופנית ופוריות

גם אני שם ולכן אני מבינה אותך, זהו תהליך לא פשוט, לא נעים ולפעמים ארוך ומתמשך....
עיסוק בפעילות גופנית סדירה מעניק לנו תועלות רבות. חלק מהתועלות בא לידי ביטוי במישור הבריאותי, חלקן במישור האסתטי, חלקן בהיבט הפיסיולוגי וחלקן בהיבט הנפשי. את השפעתה של הפעילות הגופנית על כל אחד מן ההיבטים שהוזכרו ניתן לחוש ולמדוד באמצעים שונים. את השיפור האסתטי נוכל לאמוד באמצעות המאזניים הביתיים או באמצעות סחיטת מחמאות מן הסביבה. במישור הבריאותי, נצפה לירידה בריכוזי השומנים בדם, לירידה ברמת הסוכר ולירידה בערכי לחץ הדם (למי שסובל כמובן מערכים חריגים). שיפור הכושר הגופני ועימו עלייה ברמת התפקוד היומיומית יעידו על השיפור הפיזיולוגי  – ואילו השלווה והרוגע שישתלטו על חיינו יעידו קרוב לוודאי על התועלת הנפשית.

השחלות הן מקור ייצור הביציות של האישה. כל אישה נולדת עם מספר קבוע של ביציות, כ- 1- 2 מיליון, אך עם הבשלות והבגרות מספר הביציות הולך וקטן וכמו כן גם האיכות הולכת ויורדת.
 
אי-אפשר לדון באי-פוריות מבלי להזכיר את השפעות הגיל על הפוריות או על איכות הביציות. נשים רבות דוחות את הכניסה להיריון לשנות ה- 30 המאוחרות או שנות ה- 40 שלהן. תופעה זו הביאה לעלייה משמעותית באי-פריון בשל “גורם הגיל”.
 
אי פוריות מוגדרת, רק לאחר 12 חודשים בהם נעשו ניסיונות להרות, אשר כשלו. אי פוריות הינה בעיה רפואית המתייחסת לאחד מבני הזוג או לשניהם. כ 40 אחוז מהזוגות סובלים מאי פוריות שמקורה באישה או 40 אחוז שמקורה בגבר וכ 20 אחוז בעיית האי הפוריות הינה משולבת. המצב אשר בו לא נמצאה הסיבה לאי הפוריות מוגדר כאי פוריות בלתי מוסברת.
 
תסמונת השחלות הפוליציסטיות (PCOS) הינה הסיבה השכיחה ביותר להפרעות ביוץ. תסמונת השחלות הפוליציסטיות הינה ההפרעה ההורמונלית השכיחה ביותר בגיל הפריון כ- 4-7 אחוז מהנשים בגיל הפוריות סובלות מהפרעה זו. אצל נשים הסובלות משחלות פוליצסטיות קיימת נטייה לתחלואה בתחום ההורמונאלי, ולבעיות בחילוף החומרים (מטבוליזם), בעיקר בעיות שמקורן בשומנים בסוכרים ובתהליכים דלקתיים. בעיות רפואיות בתחום זה, משפיעות לרוב על מצבה הבריאותי של האישה, לאורך חייה. ההפרעה המטבולית באה לידי ביטוי בתנגודת לאינסולין ועודף סוכר, יתר לחץ דם, הפרעה בשומני הדם (דיסליפידמיה), משקל יתר והשמנה. כול אלה מגבירים את הסיכון לחלות בסכרת הריונית, סוכרת בלתי תלויה באינסולין ומחלות לב וכלי דם.
 
 

לכל שאלה, מלאי את הטופס או התקשרי:
או התקשרי
אוריון  -  שיווק באינטרנט | בניית אתרים