BlogHeader_31

כושר גופני בהריון והכנה ללידה

שמרי על הריון בריא למענך
כושר גופני בהריון והכנה ללידה עמוד הבית » כושר גופני בהריון והכנה ללידה שמרי על הריון בריא למענך.

הריון מביא איתו שמחה וציפייה לקראת החיים החדשים שיצטרפו בעוד כמה חודשים למשפחה. לצד רגשות האושר, הריונות רבים ואולי גם זה שלך, מלווים לעתים בחששות ופחדים הקשורים בהריון עצמו ובעתיד לבוא. לא רק זאת, להריון מתלוות תופעות גופניות שיתכן שמעולם לא חווית, כמו עלייה במשקל, צרבת, כאבי ראש, כאבי גב וברכיים, סחרחורות ועייפות גדולה שמקורה בחיים החדשים שנוצרים בתוך רחמך.

מחקרים רבים מראים ששמירה על כושר גופני תורמת להריון בריא, ובסופו של דבר ללידה טובה ובידיים מלאות. שמירה על כושר בעת הריון עשויה לתרום לך בהפחתת חלק מהסימפטומים הפיזיים שאינם תמיד נעימים ובעיקר, כושר גופני ידוע כאמצעי מצוין לפעילות הורמונלית המשפרת את מצב הרוח וכאמצעי לויסות התחושות הפיזיות והרגשיות החדשות.

פעילות גופנית הנערכת שלוש פעמים בשבוע תקל על התחושה הפיזיולוגית שלך, מערכת השלד ועל תחושתך הרגשית.
תחושה פיזיולוגית: המרצת הדם, שיפור הקיבולת האירובית, שינה עמוקה וטובה, איזון שרירי שיביא לתחושה גופנית טובה ופעילות מעיים סדירה וללא כאבים.
מערכת השלד שלך: חיזוק השרירים, מפרקים יציבים, שיפור היציבה שמתערערת בשל הרחם הגדל, תמיכה לכל איברי הגוף והפחתת כאבי ברכיים וגב שמושפעים מאוד משינויי הגוף במהלך ההריון.
תחושתך הרגשית: שחרור הורמונים הלוקחים חלק בשיפור מצב הרוח ועמידות בפני כאב כמו אנדורפינים, דימוי גופני ועצמי טוב, שליטה בגוף, הרגשה כללית טובה, אפשרות לפרוק מתח.

שמרי על הריון בריא למען התינוק שלך
יש האומרים שמרגע המפגש בין הזרע לביצית שהביא להתפתחותו של תינוק בגופך, את כבר אמא. אמנם את לא רואה את התינוק אבל הוא חש אותך, שומע אותך וניזון מכל מה שמכיל אותך מבחינה תזונתית ורגשית. לכן, כשאת שומרת על הריון בריא, את דואגת גם לתינוק הקטן שלך. החוסן הגופני שלך שיתחזק כתוצאה מאימוני כושר בהריון, יאפשר לך לעבור את הצירים בצורה קלה יותר ולתת לגוף שלך לעשות את תפקידו במלאכת הלידה. לידה טובה בגוף בריא הם אחד המפתחות לתינוק בריא.

איך את יכולה לשמור על כושר בהריון בקלות ובנוחות?
ראשית, זכרי ששמירה על כושר בהריון הינה דבר בריא ורצוי מאוד! זה אולי מנוגד למה שחלק מהאנשים סביבך אומרים, אבל זו האמת. יחד עם זאת, אסור לשכוח שהינך בהריון וכי אין הריון אחד דומה למשנהו, גם אצל אותה אישה. לכן, חשוב מאוד לזכור שלכל הריון יש להתאים את רמת הפעילות הגופנית המתאימה לו ואת סוג אימון הכושר.

כדי להיות בטוחה שהפעילות הגופנית שלך לא גורמת נזק, מומלץ מאוד להיוועץ באיש מקצוע אשר נותן פיקוח וליווי צמוד. איש מקצוע כזה לוקח בחשבון את כל המרכיבים הדרושים כדי להתאים לך אימוני כושר המדויקים רק לך.

מאמנת כושר אישית אשר למדה כיצד לעבוד עם נשים בהריון ואשר יש לה המקצועיות והניסיון הדרושים, היא הכתובת שלך לאימון כושר בטוח ובריא. מאמן כושר אישי ידע כיצד לעזור לך לשמור על כושר גופני מצד אחד ועל הריון בריא מצד שני.

אימון כושר אישי לבריאותך הגופנית
היתרונות של מאמן כושר אישי (או מאמנת כושר אישית) על פני אימון בלתי מקצועי ובלתי מבוקר ומפוקח הם ברורים:

• אימון ממוקד ויעיל הלוקח בחשבון את דרישותייך וצרכייך.
• אינך צריכה להתרוצץ, המאמן מגיע אלייך.
• עבודה אישית תוך פיקוח מונעת פציעות ונזקים לגוף.
• ליווי אישי מספק תמיכה פסיכולוגית לשם התמדה בפעילות.
• ניסיון וידע מקצועי של המאמן מאפשרים לך להתאמן ללא חשש מפציעות הנגרמות מביצוע לא נכון של תרגילים שאינם לוקחים בחשבון את היציבה שלך, גילך, ההריון שלך וכיו”ב.

פני כבר עכשיו להתייעץ עם אלינור למפל, מאמנת כושר אישית בעלת ניסיון רב עם נשים הרות.

לכל שאלה, מלאי את הטופס ואחזור אליך בהקדם:

    ניתן גם להתקשר: 052-3342139