BlogHeader_34

שמירה על כושר גופני מסייעת לשינויים הפיזיולוגיים בהריון

הגוף שלך הוא השותף הצמוד שלך בהריון
בין אם את מתכננת להיות אם יחידנית ובין אם את חיה בזוגיות עם אביהם העתידי של ילדייך, השותף האמיתי שלך להריון וללידה הוא הגוף שלך. הוא מי שמספק לך את האפשרות להרות, בתוכו נמצא המיכל שבו ישהה העובר שלך במשך 9 חודשים והוא זה שמספק לך ולתינוק שלך ויטמינים, מינרלים ואנרגיה. הזוגיות שלך עם גופך תאותגר באופן מובהק יותר בלידה, כשגופך ילד את התינוק שלך ואת תזכי לחבק אותו בזרועותייך האוהבות.

במערכת היחסים הזאת בינך לבין גופך, עלייך מוטלת האחריות הבלעדית על היחסים, על האופן שבו את מזינה את גופך ועל האופן שבו הוא מסייע לך בגלגל החיים.

המסר הזה חשוב ביותר ורלוונטי מאוד גם לתקופה של טרום ההריון, כשאת רק חולמת עליו בשמחה. מחקרים רבים מראים קשר בין בריאותך לבין סיכוייך להרות, להחזיק את ההריון בבריאות וללדת תינוק בריא. הבריאות שלך היא למעשה המראה שלך גופך. כדי להיות בריאה, עלייך לספק לגוף שלך תנאים לשם היותו בריא. הקפידי לסלק מחייך תענוגות מפוקפקים כאלכוהול, עישון וחוסר שינה מספקת ובמקביל, שמרי על תזונה נאותה וכושר גופני מספק.

במה יועילו אימוני כושר גופני לפני ההריון ובמהלכו?
אימון גופני לפני ההריון ובמהלכו, מועילים לך ולתינוק שלך מאינספור היבטים. אמנה כאן את העיקריים שבהם:
הזמן הכי טוב הוא עכשיו. גם אם עד עתה לא שמרת על כושר, טעות תהיה לדחות זאת. שינוי ההרגלים והדאגה לתינוק שלך מתחילים מעכשיו.
תעלי פחות במשקל במהלך ההריון, דבר שיתרום לך מבחינה בריאותית ונפשית.
כושר גופני תורם למערכת החיסונית ומחזק את הגוף, ואלה יעלו את הסיכויים שלך להיכנס להריון ולשמור עליו.
מצב הרוח שלך יהיה מרומם הודות לתחושה גופנית טובה וחילופי הורמונים.
במהלך ההריון: הפחתת סיכויים לסוכרת הריון, הפחתת סיכויים לכאבי גב, הסדרת פעילות מערכת העיכול, תחושי אנרגטית יותר, תשני טוב יותר (הריון זה דבר מעייף מאוד) ותהיי רגועה יותר.

התינוק שלך יגדל ויתפתח בתוכך בבריאות טובה יותר.
בלידה: תחושי את הצירים בפחות עוצמה, הפחתת סיכויים לסיבוכים בלידה, שיתוף פעולה מצוין עם הגוף שלך שיהיה מספיק חזק וגמיש כאחד.
אחרי לידה: הפחתת סיכויים לדיכאון אחרי לידה, חזרה מהירה למשקל ולגזרה, הפחתת סיכונים לפגיעה ברצפת האגן, לידה קצרה יותר.
תחושי אנרגטית ובעלת דימוי גוף גבוה.
ההקשבה שלך לגוף תשתפר מה שיסייע לך להבין את האיתותים שהוא מוסר לך גם בהריון, בלידה ובהמשך החיים.

אימוני כושר לפני ההריון: סוף מעשה במחשבה תחילה.
ישנם מיתוסים רבים הקשורים לפעילות גופנית בהריון וכטבעם של מיתוסים, חלקם נכונים וחלקם מוטעים. כדי להיות בטוחה שאינך מזיקה לגופך, התייעצי עם מאמנת כושר אשר מתמחה בנשים בהריון ולידה. בכל מקרה, אין ספק כי פעילות גופנית היא דבר הכרחי על מנת לשמור על בריאות גופך בחיים בכלל, ולקראת הריון ובמהלכו בפרט.

נשים רבות אשר אינן פעילות מבחינה תנועתית, נמנעות מהתחלת פעילות גופנית כשהן מתכננות את הריונן. כך חולפים חודשים ארוכים כשהגוף שלהן לא מקבל את מה שהוא צריך. הימנעות מוחלטת מאימוני כושר לפני ובמהלך הריון מעלים את הסיכויים שלך לעלייה מופרזת במשקל. אחרי הלידה, כשאת עייפה ועסוקה בטיפול בתינוק חדש, קשה להתחיל בפעילות גופנית אם את לא רגילה לכך. לחזור לגזרה נאה תחת תנאים כאלה, קשה מאוד.

לכן, עשי בתבונה אם תחשבי כבר עכשיו על עתידך. אל תזניחי את השותף הכי קרוב לך. התחילי כבר היום בפעילות גופנית בריאה שתספק לך גוף חזק ובריא למען הריון ולידה בריאים וסיכויים גדולים לחזרה לגזרה מהירה אחרי הלידה.

אם אינך בטוחה מה מותר לך לעשות ומה לא, התייעצי עם מומחית לאימוני כושר בהריון שתתאים לך תוכנית אימונים אישית.

אלינור למפל

לכל שאלה, מלאי את הטופס ואחזור אליך בהקדם:

    ניתן גם להתקשר: 052-3342139